Hornet Genel Güvenlik İpuçları

This article may not reflect the most up-to-date information. For the latest updates, please refer to the original English version of the article.

Hornet, 40 milyondan fazla farklı kullanıcıya sahip, her zaman, her yerde kullanılabilen bir topluluk merkezi sağlayan dünyanın eşcinsel sosyal ağıdır.

Hepimiz farklı kültürlere sahip farklı ülkelerde yaşıyoruz ve bu nedenle LGBTQ topluluğunun kabulü büyük ölçüde farklılık gösteriyor. Kullanıcılarımızın, hayatlarını anlayan ve onaylayan arkadaşlarıyla deneyimlerini paylaşırken kendilerini rahat hissetmelerini istiyoruz. Bununla birlikte, bize nasıl davranıldığı konusunda bu kadar büyük farklılıklar olduğu için, hepimizin güvende olması ve tehlike riskini azaltmamız önemli. Gizlilik durumunuz ne olursa olsun, seni arkadaş edinmeye, LGBT topluluğu hakkında (şehrindeki ve dünyadaki) bilgi edinmeye ve hatta kendin hakkında daha fazla şey keşfetmeye teşvik ediyoruz.

Ne yazık ki, eşcinsel olmak dünyanın bazı bölgelerinde yasadışı ya da en azından çok tehlikeli olabilir. Bu yerlerde Hornet, bireylerin başvurabileceği tek topluluk kaynağı olabilir ve bu nedenle burayı herkes için güvenli bir yer haline getirmeye çalışıyoruz. İki set güvenlik ipucumuz var. Bu daha genel olup tüm ülkelerdeki bireyler için geçerlidir. Eşcinsel olmanın yasa dışı olduğu veya hükümetlerin ve yasaların geylere zulmedebileceği ülkelerdeki kullanıcılar için güvenlik tavsiyesi için lütfen buraya gidin.

Bunlar genel güvenlik ipuçlarımız:

Çevrimiçi Davranışlar:

 • Bilgi kontrolü. Aynı kişi olduğunu doğrulamak için birden fazla sosyal medya hesabı iste. Ayrıca, birden fazla fotoğraf istemeyi de unutma.
 • Uyanık olun. Facebook veya Instagram gibi diğer sosyal sitelerde bağlantı kurarsanız, kaç arkadaşları veya takipçileri olduğunu, kaç fotoğraf yayınladıklarını ve sonuncusunun ne kadar süre önce yayınlandığını kontrol edin. Hesapta yalnızca modelleme fotoğrafları varsa, bu gerçek olmayabileceklerine dair büyük bir işarettir.
 • Daha fazlasını doğrulayın. Onları yavaş yavaş ve zamanla tanıyın. Resimlerdeki önemli değişikliklerin, yaşamındaki durumların, spor olayları veya gördüğün bilgilerin ve onlardan aldığın ipuçlarının sana güven duygusu vermesine çalış.
 • Mümkün olan en kısa sürede gerçek olup olmadıklarını öğren (görüntülü arama). Facetime, Skype, Zoom, WhatsApp hatta Facebook Messenger gibi bir video mesajlaşma servisini kullanarak onlarla çevrimiçi olarak tanışabilirsin.
 • Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyledir. Rüyalarındaki kişiyle konuşuyormuş gibi hissediyorsan, ancak sezgilerin çalışıyorsa ve bir şeyler hissediyorsan, o zaman yavaşla, sorular sor ve onları tanı. Buna karşı direnç gösteriyorlarsa, bu iyiye işaret değil.
 • O zaten sana aşık mı? Zar zor mesajlaştığınız halde, hemen hayatının aşkı olduğunu ilan etmeye başlarsa, dikkatli olun.
 • Evet demek zorunda değilsin. Kaba olmadan hayır da diyebilirsin; güvenlik önce gelir. Seni konfor seviyenin ötesinde takip eden birini rahatsız edeceğinden korkma. Hayır, hayır demektir.
 • Arkadaşlarına çevrimiçi ilişkilerin hakkında bilgi verin. Kiminle ve ne zaman konuştuğunla ilgili ayrıntıları paylaş.
 • İçinden gelen sesi dinle. Bedenin sana dikkatli olmanı söylüyorsa, nedenini bulmaya çalış. Buluşmadan ÖNCE seni rahatsız eden şeylerin yanıtlarını bul.
 • Buluşmadan ÖNCE gerçek isimlerini öğren.
 • Arkadaş Bul ve BSafe’i kullan. Konumunu en yakın arkadaşınla paylaş, harika randevundan sonra karşılıklı kontrol yap ve hatta tüm ayrıntıları daha sonra açıklamayı önceden planla.
 • İkinizin de buluşma beklentileri konusunda hemfikir olduğunuzdan emin ol.
 • Eşcinsel olmanın yasa dışı olduğu bir ülkedeysen veya aile üyelerinin zulmüne maruz kalıyorsan, herkesin gördüğü fotoğraflarda yüz fotoğrafının olmamamasına dikkat et. Onları özel fotoğrafların için sakla. Eşcinsel insanları bulmak için eşcinsel uygulamalara bakan insanlar var. Bu ülkelerden birindeysen, burada özel güvenlik ipuçlarımıza bak.

Çevrimdışı Davranışlar:

 • Onlarla halka açık ve güvenli bir yerde buluş.
 • Her ihtimale karşı, hayır demeye hazırlan.
 • Bir arkadaşının seni aramasını önceden ayarla. Hayır demen gerekiyorsa ve acil bir durum olduğunu ve gitmen gerektiğini söylemek için mükemmel bir fırsat.
 • Değerli eşyalarını sakla ve ilk buluşmaya getirmemeye çalış.
 • Sarhoş olma ve özellikle ilk buluşmada uyuşturucuyu aklına getirme..
 • Onunla eve gitmek istiyorsan, adresi al ve bir arkadaşına mesaj at. Google Haritalar’dan adresi kontrol et. Seni götürdüğü adresin bu olduğundan emin ol.
 • Birinin evine gidersen ve yiyecek veya içecek ikram edilirse, lütfen yiyecek veya içecekleri DİKKATLE kabul et. Hayır demek sorun değildir.

Daha Fazla Yardım, Destek veya Tavsiye:

Hornet’teki biri hakkında herhangi bir şekilde endişeleniyorsan veya şüpheleniyorsan, yardım etmek için buradayız. Uygulamanın içindeki profili bildirmen yeterlidir. Bize daha fazla bilgi vermek istersen, feedback@hornet.com adresinden bize yazın.

Topluluğumuz için tehlike oluşturan herhangi bir kişi veya grup varsa, bunu bilmek isteriz. Bu kişilerin hiçbir zaman uygulamada olmamasını sağlamak için birçok yöntemimiz var, ancak bunu asla garanti edemeyiz. Bize yazın. Bize o kişinin neden tehlikeli olduğunu söyleyin.

Ani bir tehdit veya saldırıyla karşılaşırsan, derhal yerel kolluk kuvvetleri ile iletişime geçin – güvende olmak daha iyidir.

Önemli: Eşcinsel olmanın yasa dışı olduğu bir bölgede yaşıyorsan, lütfen buradaki özel güvenlik ipuçlarımıza göz at.

SSS bölümümüzde bir çözüm bulamadıysan, lütfen bize feedback@hornet.com adresinden yaz.

Back to all topics

Quantcast