Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü

Be first to like this.

Hornet, Ağustos 2021 tarihli mahkeme kararına cevaben kaldırılmasının ardından, Türkiye’deki Apple App Store’dan yeniden indirilebilir.

Batı Hollywood, Kaliforniya, 25 Şubat, 2022 — Apple ve Hornet, Türkiye’deki, kuir topluluğuna, özgün kişiliklerini güvenle benimseyebilecekleri son yerlerden biri olan Hornet’i geri getirmek için işbirliği yaptı. ‘Hornet Stories’ isimli bu yeni uygulama, asıl uygulama engellenmeye devam ederken yeni bir listelemeye izin vermek adına Türkiye için özel olarak oluşturuldu.

Türkiye’de 3 milyondan fazla kullanıcısı ile iftihar eden dünyanın kuir sosyal ağı Hornet, uzun zamandır ülkedeki kuir topluluğun bel kemiğini oluşturuyor. Kullanıcılar, kişisel bağlantılarının yanı sıra LGBTQ merkezli en son haber ve sağlık kaynakları için de, ülkenin LGBTQ nüfusu için kalan tek dijital platformu olan Hornet’e güveniyor.

Dünyada bir ilk oldu, Hornet Ağustos 2021’de Türkiye’deki Apple App Store’dan kaldırıldı. Apple, bu işlemin Türkiye Hükûmeti tarafından verilen bir mahkeme kararına yanıt olarak yapıldığını Hornet’e bildirdi. Hornet, karara itiraz etmek için hukuk müşaviri tuttu, ancak yapılan itiraz başvurusu duruşma veya araştırma yapılmadan reddedildi. Sonuç itibarıyla Hornet, Türkiye Anayasa Mahkemesi’ne (2021/53680 sayılı dava) bireysel başvuruda bulundu ve bu başvuru hâlen değerlendirilmeyi bekliyor.

Hornet Kurucusu ve CEO’su Christof Wittig, “Dünyanın her yerinde tekrar tekrar gerçekleştiğini gördüğümüz şey, kuir sesleri susturma girişimidir.” diyor. “Hornet’in dünyanın kuir sosyal ağı olarak yaptığı işin bugün her zaman olduğundan daha hayati olduğunun açık bir göstergesi. Bu yüzden Hornet, her ne pahasına olursa olsun topluluğumuzun ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek.”

Hornet Stories, Türkiye’deki App Store’da buradan indirilebilir . Hornet, App Store’dan (Türkiye hariç) ve Google Play Store’dan indirilebilir.

____________________________________________

Hornet Hakkında

Dünyanın kuir teknoloji platformu Hornet, halihazırda 35 milyon kullanıcıya topluluklarıyla her zaman, her yerde bağlantı kurmaları için bir topluluk ana üssü sağlıyor. Kuir topluluğunun radikal ve olumlayıcı gücünü en son teknolojiyle güçlendiren kullanıcılar, özgün kişiliklerini güvenle benimseyebilirler. 2011 yılında kurulan Hornet, Fransa, Rusya, Brezilya, Türkiye ve Tayvan gibi düzinelerce pazarı altüst ederek bir numaralı kuir uygulaması haline geldi ve büyük kullanıcı tabanını Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde hızla genişletiyor.

Daha fazla bilgi hornet.com’da

Hornet – Topluluğunuza Bağlanın

Basın ilişkileri: press@hornet.com

 

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Quantcast