Гомосексуали нічого не бояться: Як відкритий гей-художник Віллем Арондеус боровся з нацистами

Гомосексуали нічого не бояться: Як відкритий гей-художник Віллем Арондеус боровся з нацистами

Be first to like this.

This post is also available in: English Français Русский ไทย

Віллем Арондеус (Willem Arondeus) був відкритим гомосексуальним голландським художником, який люто чинив опір нацистам в окупованих Нідерландах. Він народився в 1894 році, а помер в 1943, у віці 49 років.

Батько Арондеуса вигнав його з дому, коли він був маленьким, за те, що той був геєм. Він працював художником і письменником. Він також писав антинацистські публікації, що в той час було небезпечним заняттям.

Але цього йому було недостатньо. Незабаром Віллем Арондеус почав підробляти посвідчення осіб, щоб допомогти євреям уникнути переслідувань.

Яд Вашем, Всесвітній центр пам’яті жертв Голокосту пише:

Підробка особових посвідчень та їх поширення в Амстердамі було завданням, яке включало в себе одну конкретну проблему: муніципальне управління реєстрації населення в центрі міста служило сховищем особистих даних резидентів, і тому підроблені карти можна було легко виявити. Таким чином, існування цього бюро являло собою серйозну перешкоду для порятунку євреїв, і тому був розроблений план нападу на реєстраційне бюро, спалювання всіх особових посвідчень і файлів, що зберігаються там, і руйнування будівлі.

Отже, 27 березня 1943 року Віллем Арондеус, його бойфренд Герріт ван дер Він і деякі інші члени опору, переодягнувшись голландськими поліцейськими, проникли в офіс і підірвали його до чортової матері.

На жаль, Арондея спіймали в квітні наступного року і стратили в липні. Його останні слова, звернення до світу, були такими: «Гомосексуали не боягузи».

У 1986 році Яд Вашем визнав Віллема Арондеуса праведником серед народів (Righteous Among the Nations), ця нагорода присуджувалася людям, які піддавали себе ризику, захищаючи євреїв під час Голокосту.

А ви знали про Віллема Арондеуса і його участь у боротьбі з нацистами? Чи є якісь квір-активісти, про яких ви хочете, щоб ми розповіли? Дайте нам знати.

Переклав на українську користувач Hornet @idgaf5

Quantcast