Ейджизм і побачення: ти не “застарий” ні для чого і ні для кого

Ейджизм і побачення: ти не “застарий” ні для чого і ні для кого

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Português Русский ไทย

Ейджизм (дискримінація через вік) швидко поширюється в культурологічному плані, базуючись на думці, що старіння — це щось однозначно погане чи неправильне. Концепція віку як чогось, що варто приховати аби уникнути сорому перед людьми та самоненависті. Це отруює “нормальність” та заперечує автентичність, що є ознаками психічного чи соціального розладів. “Антистаріння” будується на ідеї, що старіння є щось неправильне і потребує лікування.

Психологічно і сексуально вік використовується для того, щоб осоромити і пригнітити людину до “нормальності”. Річ у тім, що немає “правильного способу” жити у стосунках відповідно до свого віку, особливо для меншин усіх видів, які прагнуть жити поза нормами гетеросексуалів.

Я чую ейджизм та осудження через вік в розмовах у кав’ярнях і бачу це у публікаціях про побачення у соціальних мережах. Власний вік не гарантує рівня зрілості і не визначає здатність бути хорошим партнером. Під час побачень найважливішим є сумісність, а не вік.

Я раджу своїм пацієнтам побачення з людьми будь-якого віку так довго, наскільки вони почуваються у комфорті і в турботі. Занадто багато інших факторів, які визначають психологічне здоров’я, і ​​вік є далеко не найголовнішим фактором. І все ж, поведінку людей старшого віку, які зустрічаються з молодшими, називають неправильною, дивною, чи сумнівною. Найбільш образливим є метафора “dirty old man” (брудний старий). Якимсь чином додавання “старий” робить цю людину більш неприємною, тому що бути старим — означає бути поганим, непривабливим, кого краще уникати.

Ніхто не зможе втекти від паніки старіння та прихованого відчуття знайти спосіб уникнути цього. Комусь стає краще, особливо якщо ви привабливі, молодшого вигляду, високі, у гімнастичній формі, з вищого класу, але ейджизм все ще потужніший за всіх нас, разом із дискримінацією через вагу, які крокують разом, роблячи нас менш захищеними.

Ви не є “занадто старі” ні для чого. Не надто старі, щоб щось одягнути, піти на побачення з кимось, змінити кар’єру або виглядати сексуально. Живіть своїм життям, заснованим на етиці та автентичності.

Ми живемо у світі з потужними гетеро центричними очікуваннями від нас усіх, незалежно від нашої сексуальної орієнтації, і ці ідеали можуть гнобити нас усіх, гетеро чи ні. Багатьом важко уявити істину поза власними межами, оскільки всі ми порівнюємо себе з гетеро центричними орієнтирами, коли уявлення про “успішне” старіння вимірюється шлюбом, володінням житла та життям, орієнтованим на дітей і кар’єру, а не на задоволення та розваги.

Схоже | Що робити, якщо у вас із вашим партнером різний секс-драйв?

У геїв інші соціальні норми, не всі ідеальні, але інші і важливі, які не потребують узгодження з натуралами, щоб відчувати себе успішним чи здоровим.

Культура вимагає від нас приховувати вік за допомогою кремів для шкіри чи фарби для волосся, але потім вимагає відповідно одягатись і проживати своє життя.

Не поводьте себе відповідно до віку, поводьте відповідно до себе. Не ходіть на побачення відповідно до віку, зустрічайтеся з людьми які відповідають вам. Бути собою у нашій культурі — яка говорить вам завжди бути чимось іншим — радикальний вчинок. Будьте гордим радикалом і союзником і не пригнічуйте себе чи інших людей, зациклених на віці.

Який у вас є досвід, пов’язаний з ейджизмом? Дайте нам знати.

 

Переклав на українську користувач Hornet Romario

Related Stories

Моцарт написав канон для 6 голосів, який присвятив ріммінгу
Чи етично зберігати інтимні фотографії свого колишнього?
Зейн Малік серйозно ставиться до свого орального здоров'я (не в тому сенсі, пошляки)
7 гей-манґа книг, екранізацію яких ми б із задоволенням подивилися
Quantcast